A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzieci z Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu zdają egzamin na prawo jazdy

  To nie żart! Nasze dzieci z Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu poznawały wszystkie znaki drogowe i zasady poruszania się po drogach, aby następnie zdać egzamin na Prawo Jazdy. Wszystkim egzaminy poszły znakomicie i teraz Mali Europejczycy oczekują na wydanie odpowiednich dokumentów.

  Takie zajęcia tylko w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

  Ruch drogowy jest nieodłącznym elementem naszego życia. Codziennie poruszamy się po ulicach, chodnikach, ścieżkach rowerowych i innych drogach. Aby bezpiecznie i sprawnie dotrzeć do celu, musimy znać i przestrzegać zasad ruchu drogowego. Dotyczy to nie tylko kierowców, ale także pieszych i rowerzystów. Dlatego bardzo ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się tych zasad i nabywały umiejętności praktycznego ich stosowania.

  Zasady ruchu drogowego to nie tylko sucha teoria, ale przede wszystkim sposób na zapewnienie sobie i innym bezpieczeństwa na drodze. Dzieci, które znają i rozumieją te zasady, są mniej narażone na wypadki i kolizje. Potrafią zachować się odpowiednio w różnych sytuacjach drogowych, np. na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu, przy jeździe rowerem czy hulajnogą. Zasady ruchu drogowego uczą dzieci także odpowiedzialności za siebie i innych.

  Oto kilka powodów, dla których edukacja drogowa jest niezbędna dla dzieci:

  - Uczy ich świadomości i ostrożności. Dzieci, które znają zasady ruchu drogowego, potrafią lepiej ocenić sytuację na drodze i unikać niebezpiecznych zachowań, takich jak bieganie między samochodami, wchodzenie na jezdnię bez patrzenia czy ignorowanie sygnałów świetlnych. Dzięki temu są mniej narażone na potrącenie, zderzenie czy inne urazy.

  - Uczy ich szacunku i kultury. Dzieci, które znają zasady ruchu drogowego, potrafią również lepiej współpracować z innymi uczestnikami ruchu, takimi jak piesi, rowerzyści czy kierowcy. Dzięki temu są bardziej uprzejme, grzeczne i tolerancyjne wobec innych. Na przykład, uczą się ustępować pierwszeństwa, sygnalizować zamiary czy dziękować za przepuszczenie.

  - Uczy ich odpowiedzialności i samodzielności. Dzieci, które znają zasady ruchu drogowego, są również bardziej gotowe do samodzielnego poruszania się po mieście, np. do szkoły czy do znajomych. Dzięki temu rozwijają swoje umiejętności praktyczne, takie jak orientacja w terenie, planowanie trasy czy radzenie sobie w różnych sytuacjach. Na przykład, uczą się wybierać bezpieczne przejścia dla pieszych, korzystać z komunikacji miejskiej czy reagować na awarie.

  Jak widać, edukacja drogowa jest bardzo ważna dla rozwoju dzieci i ich bezpieczeństwa na drodze. Dlatego warto poświęcić czas i uwagę na naukę zasad ruchu drogowego z dziećmi i pokazywać im dobry przykład w codziennym życiu. Tylko w ten sposób możemy zapewnić im lepszą przyszłość i większą swobodę.

  Uczenie się zasad ruchu drogowego to inwestycja w przyszłość dzieci. Im wcześniej dzieci poznają te zasady, tym łatwiej będą się do nich stosować w dorosłym życiu. Zasady ruchu drogowego to nie tylko wiedza, ale także umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach na drodze. Dzieci, które znają te zasady, są bardziej pewne siebie i świadome zagrożeń. Uczenie się zasad ruchu drogowego to także sposób na rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich dzieci.

  Dzieci z Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu ruszyły więc w miasto, w poszukiwaniu znaków drogowych oraz przyglądając się układowi dróg i przejść dla pieszych. Po drodze uzupełniały karty pracy i zaznaczały znaki drogowe spotkane na ulicy. Mali Europejczycy świetnie opanowali znajomość zasad ruchu drogowego oraz nauczyli się znaków drogowych. Dzięki czemu egzamin na Prawo Jazdy był już właściwie tylko formalnością i obecnie nasze dzieci czekają już tylko na wydanie odpowiedniego dokumentu.

  Przeczytaj również:  Niesamowite rozpoczęcie roku! Kolejne prezenty dla dzieci z Małego Europejczyka

   

  Niepubliczne​ ​​​​​​Przedszkole, Żłobek i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna!

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących tego typu placówek w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy leśny park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek, przedszkole i zerówkę Mały Europejczyk na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi!
   

  Jak dołączyć do Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka, przedszkola i zerówki cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.
   

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu
  Tel. 515 406 883
  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg
  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/
  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  do góry strony