A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Małego Europejczyka w Elblągu odebrały praw jazdy

  "Urząd Miejski" zainstalował się na ten moment w budynku Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu. Powodem tej niecodziennej wizyty była konieczność wydania naszym dzieciaczkom dokumentów prawa jazdy – to nagroda za doskonałe opanowanie znajomości zasad ruchu oraz znaków drogowych.

  Takie lekcje tylko w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Małego Europejczyka w Elblągu

  Najpierw była nauka zasad ruchu drogowego i opanowanie znajomości znaków drogowych, później prace na ten temat oraz „egzamin”, który nasze dzieciaczki zdały celująco. Efektem było więc wydanie przez „Urząd Miejski” specjalnych, dziecięcych praw jazdy jako potwierdzenie, że Mali Europejczycy doskonale opanowali zasady ruchu drogowego w mieście.
   

  Dlaczego w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Małego Europejczyka w Elblągu uczymy dzieci zasad ruchu drogowego?

  Zasady ruchu drogowego w mieście są niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszych. Dzieci, które znają i przestrzegają tych zasad, mogą uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze, takich jak potrącenia, kolizje czy wypadki.

  Znajomość zasad ruchu drogowego pomaga dzieciom również poruszać się samodzielnie i pewnie po mieście, korzystając z różnych środków transportu, takich jak rower, hulajnoga, autobus czy tramwaj.

  Dzieci powinny znać zasady ruchu drogowego w mieście, ponieważ są one często narażone na kontakt z ruchem ulicznym. Na swojej drodze spotykają się z samochodami, motocyklami, rowerami, pieszymi i innymi uczestnikami ruchu. Dzieci muszą umieć rozpoznawać znaki drogowe, sygnały świetlne, przejścia dla pieszych i inne elementy infrastruktury drogowej. Muszą także umieć zachować się odpowiednio w różnych sytuacjach na drodze, np. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak ustępować pierwszeństwa, jak sygnalizować swoje zamiary, czy jak reagować na zagrożenia.

  Dzięki temu mogą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Znajomość zasad ruchu drogowego w mieście uczy dzieci odpowiedzialności, samodzielności, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Dzieci uczą się podejmować decyzje i oceniać konsekwencje swoich działań. Dzieci uczą się także współpracy i szacunku dla innych uczestników ruchu. Znajomość zasad ruchu drogowego w mieście sprzyja również zdrowemu stylowi życia i ekologicznej postawie. Dzieci mogą wybierać aktywne i przyjazne dla środowiska formy transportu, takie jak rower czy hulajnoga.

  Jak więc widać, znajomość zasad ruchu drogowego w mieście jest bardzo ważna dla dzieci. Aby pomóc im poznać te zasady, rodzice i nauczyciele mogą stosować różne metody i narzędzia. Można np. organizować zajęcia edukacyjne o ruchu drogowym w szkole lub w domu, korzystać z gier i aplikacji edukacyjnych o tematyce drogowej, czytać książki i oglądać filmy o bezpieczeństwie na drodze, czy po prostu rozmawiać z dziećmi o tym, co widzą i przeżywają na drodze. Ważne jest, aby uczyć dzieci zasad ruchu drogowego w mieście w sposób ciekawy, praktyczny i dostosowany do ich wieku i poziomu rozwoju, tak jak to się właśnie dzieje w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Małego Europejczyka w Elblągu.
   

  Przeczytaj również:  Dzieci z Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu zdają egzamin na prawo jazdy

   

  Więcej informacji i filmów z tego niesamowitego wydarzenia w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu można obejrzeć na naszej stronie na facebooku.

  Facebook Małego Europejczyka w Elblągu  Niepubliczne​ ​​​​​​Przedszkole, Żłobek i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna!

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących tego typu placówek w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy leśny park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek, przedszkole i zerówkę Mały Europejczyk na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi!
   

  Jak dołączyć do Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka, przedszkola i zerówki cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.
   

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu
  Tel. 515 406 883
  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg
  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/
  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  do góry strony