A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Matematyka może być…smaczna!

  Nauka w przedszkolu musi być dla dzieci ciekawa, interesująca, zabawna a może być też…smaczna. W taki właśnie sposób dzieciaczki z Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu poznają podstawy matematyki. Elementy zbiorów można zobaczyć, dotknąć a nawet zjeść.

  Zajęcia w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu to nie tylko świetna zabawa, fantastyczne spotkania, interesujące wyjścia poza placówkę i ekscytujące wycieczki. Dzieci w naszej placówce również są intensywnie przygotowywane do edukacji szkolnej.

  Dzięki ciekawym zajęciom i szybkiemu przyswajaniu wiedzy poprzez stosowane w przedszkolu systemy edukacyjne nasze dzieci są bardzo dobrze przygotowane do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

  Tak uczymy się podstaw matematyki. Dzieci z Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu porównywały na zajęciach zbiory matematyczne na owocach i warzywach. Uczyły się stosować określenia i znaki mniejszości, większości i równości. Konkretne owoce i warzywa umieszczały w odpowiednio oznaczonych zbiorach.

  Dodatkowo rozpoznawały zdrowe przysmaki za pomocą węchu i dotyku.

  Jak uczymy dzieci w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu?

  „Klucz do uczenia się” (Key to Learning) to program oparty na założeniach stworzonych przez „Mozarta psychologii” Lwa Wygotskiego – wybitnego rosyjskiego psychologa, którego prace były zakazane w stalinowskiej Rosji, a dziś są inspiracją dla wielu programów edukacyjno-rozwojowych. Autorzy programu Galina Dolya oraz David Higgins mówią, iż dzięki Kluczowi „umysł się otwiera, nauka staje się przyjemnością, a kreatywność kwitnie.” Wynika to z tego, że Wygotski uważał, iż edukacja nie polega na samym przyswojeniu określonej wiedzy, ale na rozwijaniu u dzieci umiejętności poznawczych. Podstawą jego edukacji jest odpowiedź na pytanie „jak”, zamiast pytania „co”.

  Program „Klucz do uczenia się” to szczególna edukacja dzieci przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych, ponieważ to w tych pierwszych latach edukacji dziecko bardzo szybko się uczy – dzięki programowi zdobywa wiedzę i umiejętności, ale też uczy się, jak wiedzę zdobywać.

  Zdolność dziecka do jasnego i kreatywnego myślenia, planowania, realizowania tych planów i komunikacji jest o wiele ważniejsza od wiedzy jako takiej. Przyswajanie wiedzy będzie bowiem nieporównywalnie łatwiejsze, jeśli wiemy, jak się uczyć.

  Więcej o edukacji w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu przeczytasz tu: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/programy-edukacyjne

  do góry strony