A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Mikołaj, choinka i kalendarz adwentowy. Świąteczny klimat w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

  Wizyta św. Mikołaja, wspólne strojenie choinki i olbrzymi kalendarz adwentowy z zadaniami dla dzieci i rodziców. To wszystko powoduje, że dzieci w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu już czują zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia.

  Mikołaj w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu

  Dzieci w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu przez cały rok są grzeczne, pracowite, chętne do nauki i zabawy. Z radością codziennie przychodzą do żłobka, przedszkola i zerówki w Elblągu, słuchają Pań nauczycielek i wspaniale pracują. Dlatego nic w tym dziwnego, że Małych Europejczyków odwiedził „święty od prezentów”. 

  Wszyscy dobrze wiemy, że 6 grudnia wszystkie grzeczne dzieci odwiedza św. Mikołaj i zostawia drobne prezenty. Warunek jest jeden – wszystkie dziecięce buciki muszą być bardzo ładnie wyszorowane, aby były czyste.

  Dlatego już dziś wszystkie dzieci z tego elbląskiego przedszkola, od samego rana, dokładnie wyczyściły swoje obuwie, aby św. Mikołaj nie miał żadnych wątpliwości, że prezenty im się należą. Oprócz tego oczywiście dzieci wysprzątały swoje szafki w szatni.

  „Mali Europejczycy” podczas dzisiejszych zajęć plastycznych wykonywali prace artystyczne oczywiście związane z postacią św. Mikołaja.

  Później już nastąpiło istne szaleństwo, gdy w budynku Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu pojawił się „święty od prezentów”. Nie było żadnych niedomówień. Miał siwą brodę i był ubrany w czerwone szaty, a na plecach dźwigał worek pełen prezentów. To mógł być tylko On – św. Mikołaj! Dzwonił dzwoneczkiem i wypytywał dzieci, czy na pewno były grzeczne i cały rok ładnie uczyły się w przedszkolu.

  „Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie,

  Święty Mikołaj chodzi po świecie.

  Dźwiga swój worek niezmordowanie.

  I każde dziecko prezent dostanie”.

  Piski i krzyki radości dzieci oznajmiły wszystkim, że św. Mikołaj już pojawił się w tym elbląskim żłobku i przedszkolu. Wszystkie dzieci w tym szczególnym dniu otrzymały od św. Mikołaja prezenty.
   

  Dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu wspólnie ubrały choinkę
   

  Wizyta Mikołaja to jednak nie wszystko. W budynku Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu po prostu czuć już święta Bożego Narodzenia. Dzieci ubrały już wspólnie wielką, stojącą na korytarzu budynku choinkę.

  To już tradycja w naszym żłobku i przedszkolu w Elblągu, że wszystkie dzieci wspólnie przystrajają choinkę.

  „Choinko piękna jak las, choinko zostań wśród nas”… brzmią słowa znanej wszystkim przedszkolakom piosenki. Tymczasem to zielone drzewko, symbol świąt Bożego Narodzenia jest już w budynku Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu. Jest i zostanie teraz z nami na dłużej!

  A jakże wspaniale wówczas wygląda i pachnie budynek naszego przedszkola i żłobka w Elblągu! Choinka przecież to nieodzowny symbol i zwiastun zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

  Każda z sal ma również swoje własne, pięknie przystrojone drzewko świąteczne. Natomiast od kilku dni dzieci i rodzice biorą udział w specjalnych zadaniach naszego kalendarza adwentowego.
   

  Kalendarz adwentowy Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu


  To jednak nie koniec naszych świątecznych tradycji. Ruszył bowiem także, po raz kolejny, nasz Kalendarz Adwentowy.

  Kalendarz adwentowy – któż z nas nie tego nie zna? Bajecznie kolorowy kartonik z okienkami, które wyznaczają kolejne dni do świąt Bożego Narodzenia. Zaś w każdym okienku, otwieranym raz dziennie, znajduje się pyszna czekoladka. Takie kalendarze adwentowe nadal są powszechne w sprzedaży i wiele rodzin również obecnie kultywuje taką sympatyczną tradycję.

  Dlatego w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu postanowiliśmy również nawiązać do kalendarzy adwentowych, ale jak to w naszym przedszkolu w Elblągu, wszystko musi być jednak inaczej niż w innych placówkach przedszkolnych. Nie ma lekko! Stworzyliśmy olbrzymi, na całą ścianę kalendarz adwentowy dla…rodziców!

  Zaś zamiast okienek są specjalne koperty na każdy dzień – w tych kopertach natomiast konkretne zadania dla naszych wspaniałych „dużych” Małych Europejczyków.

  Codziennie rodzice, przyprowadzając swoje dzieciaczki do Małego Europejczyka, zaglądają do koperty przypisanej do danego dnia. Tam zaś czeka na nich konkretne zadanie!

  Czekamy też na Wasze zdjęcia z wykonanych zadań na facebooku, koniecznie oznaczcie też w postach Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu!


  Przeczytaj również:  Listy do M. w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu


  Takie „cuda” tylko w Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu!

  A za tymi „cudami” stoją oczywiście realne osoby – pani dyrektor Wioleta Stępczyńska oraz niezwykle zaangażowane w swoją pracę Panie nauczycielki. Tu „cuda” dzieją się codziennie, nie tylko od święta i dzieci oraz rodzice „Małych Europejczyków” doskonale o tym wiedzą.

  Tak więc w naszym przedszkolu zaczynamy teraz okres grudniowy, zimowy i czas oczekiwania na przyjście św. Mikołaja!
   

  Kolejna wspaniała przygoda przedszkolaków ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Małego Europejczyka w Elblągu!


  Uczymy się i poznajemy życie „na żywo” w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu – możemy wszystko zobaczyć na własne oczy, dotknąć, posmakować, dowiedzieć się na miejscu. Wychodzimy poza sale przedszkolne i plac zabaw przedszkola, aby nasze dzieci na własne oczy mogły doświadczyć tego, co w życiu jest ważne i istotne.

  Przedszkole to nie tylko budynek, plac zabaw i sale. Przedszkole to dla naszych dzieciaczków prawdziwe, wspaniałe przygody oraz poznawanie otaczającego nas świata.
   

  Więcej informacji, zdjęć i filmów znajdziecie na naszej stronie na facebooku: Facebook Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu  Żłobek, Przedszkole i Zerówka Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

  O Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.


  Jak dołączyć do Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Tel. 515 406 883

  Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

  ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

  do góry strony