A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Patriotyczna lekcja. Dzieci z Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu w jednostce wojskowej

  W Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu zawsze celebrujemy wszystkie święta narodowe. Duży nacisk kładziemy na edukację patriotyczną dzieci w naszym przedszkolu w Elblągu. Mali Europejczycy znają swoją tożsamość narodową, poznają wiedzę o Polsce, historii kraju, położenia geograficznego zawsze w niezwykle atrakcyjny sposób.

  W Niepublicznym Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu zawsze celebrujemy wszystkie święta narodowe.
   

  Uroczyście obchodzimy takie narodowe święta, jak - 2 maja, czyli Święto Flagi oraz 3 maja – obchody Konstytucji 3 Maja. Także oczywiście Święto Niepodległości.

  Dyrektor Niepublicznego Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu, Wioleta Stępczyńska wykorzystuje każdą okazję, aby wszelkie zajęcia dla dzieci były zawsze organizowane w atrakcyjny i ciekawy sposób.

  Z okazji Święta Niepodległości, 11 listopada dzieci wykonywały prace plastyczne, gdzie głównym motywem były polskie barwy narodowe i nasze godło. Do tego dzieciaczki z zerówki Małego Europejczyka w Elblągu przygotowały niezwykle wzruszający apel.

  Jednak nie tylko w salach budynku Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu tak świętujemy. Staramy się te narodowe święta dzieciom jak najbardziej uatrakcyjnić, aby nauczyć ich ważnych wartości, jak miłość do Ojczyzny i zdrowo pojęty patriotyzm.

  Dlatego od kilku lat nasze dzieci uczestniczą w obchodach wielu świąt narodowych na terenie pobliskiej jednostki wojskowej.

  - Budynek naszego nowego przedszkola znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 33. Niedaleko zlokalizowana jest jednostka wojskowa przy ul. Łęczyckiej. To nasza zaprzyjaźniona jednostka, która zawsze zaprasza dzieci z naszego przedszkola na ważne wojskowe uroczystości. To tylko pokazuje, że jak się chce, to można wyjść poza schematy edukacji przedszkolnej i poza mury budynku przedszkola. Trzeba tylko chcieć pokazać dzieciom coś więcej niż sale przedszkolne i plac zabaw – mówi dyrektor Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu, Wioleta Stępczyńska.

  Dzieci z przedszkola i zerówki Mały Europejczyk w Elblągu stawiły się na terenie jednostki 16 Żuławskiego Pułku Logistycznego w Elblągu przy ul. Łęczyckiej. Wzięły udział w uroczystym apelu, obejrzały defilady poszczególnych jednostek wojskowych i wysłuchały pieśni patriotyczne.

  Dzieci miały również ze sobą chorągiewki w barwach narodowych. Odśpiewały z żołnierzami Hymn, pieśni patriotyczne oraz piosenkę „Co to jest niepodległość?”.

  - Nasz dzieciaczki były pod olbrzymim wrażeniem. Nie tylko znalazły się na terenie jednostki wojskowej, ale również mogły oglądać żołnierzy, porozmawiać z nimi, zobaczyć wozy bojowe, a przede wszystkim uczestniczyć w ważnej uroczystości patriotycznej – dodaje Wioleta Stępczyńska. – To z pewnością dla nich cenna lekcja patriotyzmu i tradycji narodowych.  Przeczytaj również o lekcji patriotyzmu lokalnego w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu.

   

  Więcej zdjęć i filmików z tego wydarzenia znajdziecie na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag


  Dlaczego warto dzieci z przedszkola uczyć patriotyzmu?

  Ponieważ patriotyzm kształtuje się już od najmłodszych lat, a dzieci są naturalnie ciekawe świata i chętne do poznawania nowych rzeczy. Ucząc dzieci patriotyzmu, nie tylko przekazujemy im wiedzę o naszym kraju, ale także budujemy ich tożsamość, poczucie przynależności i dumy z bycia Polakami.

  Ucząc dzieci patriotyzmu, pokazujemy im, że są częścią większej wspólnoty, która ma swoje wartości, ideały i cele. Przygotowujemy je do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i obywatelskim.

  Ucząc dzieci patriotyzmu w przedszkolu i zerówce w Elblągu, nie narzucamy im naszych poglądów ani nie indoktrynujemy ich. Dajemy im możliwość poznania naszego kraju i jego bogactwa, a także kształtowania własnego stosunku do niego. Uczymy ich szacunku do ojczyzny, ale także tolerancji i otwartości na inny kultury. Uczymy ich być dumnymi Polakami, ale także Europejczykami i obywatelami świata.


  Tak uczymy w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób.

  Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu.


  Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna


  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony