A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu przeprowadziło owocowe lekcje!

  Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu zawsze prowadzi zajęcia edukacyjne tak, aby nauka dla dzieci była jednocześnie wspaniałą, ekscytującą zabawą. Dlatego w procesie edukacji wykorzystujemy różne, ciekawe, często smaczne rekwizyty. Tak było w przypadku owoców.

  Kolejna wspaniała, kolorowa, ciekawa pyszna lekcja w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu

  Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu prowadzi zajęcia edukacyjne w taki sposób, aby dzieci nie tylko doskonale się przy tym bawiły, ale również nauczyły się potrzebnych im – w późniejszym procesie edukacji szkolnej – rzeczy.

  Niedawno nasze dzieci z niepublicznego przedszkola w Elblągu poznawały sekrety związane z pomidorami, odwiedzając przy okazji gospodarstwo warzywnicze w naszym mieście.

  Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu w krainie pomidorów

  Ponieważ teraz mamy prawdziwy wysyp smacznych, sezonowych owoców, nasza nauka w przedszkolu w Elblągu była niezwykle ciekawie smaczna!

  Przede wszystkim na zajęciach dzieci z naszego elbląskiego niepublicznego przedszkola poznały wszystkie owoce, jakie tylko możemy kupić w sklepach czy zebrać na działce lub w ogródku. Tych zaś naprawdę jest bardzo dużo! Dokonaliśmy także podziału ich nazw na sylaby i głoski, wyodrębniając głoski w nagłosie i wygłosie.

  Dzieci oglądały owoce na specjalnie przygotowanych planszach ze zdjęciami i dopasowywały je do różnych zbiorów.

  To jednak nie wszystko. Oczywiście, jak to już jest przyjęte w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu nasze dzieci muszą zobaczyć wszystko na własne oczy, dotknąć, powąchać – dlatego wybraliśmy się do pobliskiego marketu, gdzie znajduje się duży i dobrze zaopatrzony dział owoców i warzyw. Tu zaś dzieci z naszego przedszkola w Elblągu odszukiwały na stoisku owoce, które miały na specjalnie przygotowanych kartach ze zdjęciami. Prawdziwie detektywistyczna praca!

  Na naszych zajęciach odbyło się także spotkanie z Paniami dietetykami z firmy Mniam Mniam Catering Dietetyczny w Elblągu na których dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących zdrowego odżywiania 

  Dzieci z Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu wiedzą już także, jak ważne są dla nas wartości odżywcze i zdrowotne owoców. Dlatego też postanowiliśmy zrobić pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.

  Oczywiście te pyszne przekąski trzeba była najpierw odpowiednio przygotować. Tu więc pojawiły się zajęcia praktyczne, dzięki którym nasze przedszkolaki stają się coraz bardziej samodzielne. Owoce po kupieniu w sklepie lub zebraniu w ogrodzie czy na działce należy dokładnie umyć i przygotować odpowiednie przybory kuchenne. Kiedy wszystko już było gotowe, dzieci z naszego przedszkola w Elblągu przystąpiły do krojenia owoców, mieszania i … degustacji.

  Cóż to była za uczta! Szaszłyki owocowe smakowały wyśmienicie.

  Takie pouczające i pyszne lekcje tylko w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu!

  Więcej informacji, zdjęć i filmów znajdziecie na naszej stronie na facebooku.

  https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Tak uczymy w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób. Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

  Jak dołączyć do Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

  Kontakt: https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/kontakt

  Telefon: 515 406 883

  do góry strony