A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Pyszne rogaliki przygotowały dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu

  Pyszne rogaliki przygotowały dzieci ze Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu fot. 

  W salach Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu roznosi się piękny, smakowity zapach pieczonych rogalików drożdżowych. Aż chce się przysiąść i skosztować chociaż jednego. Czy to cukiernik pojawił się w Małym Europejczyku? Nie, te pyszne rogaliki upiekły dzieci z przedszkola w Elblągu.

  Mąka, cukier, jajka, mleko, drożdże – to wszystko wymieszać, dodać marmolady, odpowiednio uformować i wyjdą pyszne, pachnące rogaliki. Zwłaszcza, że te słodkie przekąski przygotowały własnoręcznie dzieci z Niepublicznego Żłobka, Przedszkola i Zerówki Mały Europejczyk w Elblągu.

  Kiedyś to było normą, że dzieci uczyły się zajęć techniczno-praktycznych w szkołach. Przyszywały guziki, przybijały gwoździe, szyły różne rzeczy z materiałów, budowały latawce, karmniki dla ptaków.

  Takie zajęcia, uczące praktycznych umiejętności, niestety znikły z programów szkolnych. W efekcie współczesne dzieci nie potrafią często wykonać najprostszych czynności. Nawet w kuchni.
   

  Przeczytaj również:  Dyniowe szaleństwo w Małym Europejczyku


  Jednak takie umiejętności są naszym dzieciom potrzebne. Bardzo często rodzice zwracają uwagę, że takie zajęcia praktyczne powinny pojawiać się już w przedszkolu, a na pewno w okresie edukacji szkolnej.

  Dlatego w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu jest inaczej – tu dzieci mają wiele ciekawych, atrakcyjnie przygotowanych zajęć praktycznych.

  Ciekawym projektem jest „MasterChef Junior”. Dzieci z Małego Europejczyka w Elblągu uczą się przygotowywać proste i nieco bardziej skomplikowane potrawy. Ostatnio zaś przygotowały pyszne, świeże i pachnące rogaliki z marmoladą. Dodajmy, że do tych zajęć włączone zostały również dzieci z grupy żłobkowej.

  Kiedy ciasto było już gotowe, dobrze wyrośnięte, dzieci przystąpiły do wycinania odpowiednich kształtów oraz formowania rogalików. Później oczywiście rogaliki trafiły do pieca i czekaliśmy na moment, kiedy będą już gotowe do zjedzenia. Cóż to był za pyszny podwieczorek z własnoręcznie przygotowanymi rogalikami drożdżowymi przez dzieci z tego przedszkola w Elblągu.

  W tym dniu niepubliczne przedszkole, żłobek i zerówka w Elblągu przekształciły się w jedną, pachnącą wspaniale piekarnię.

  Dlaczego warto, aby dzieci uczyły się przygotowywać prostych posiłków już w przedszkolu?

  Gotowanie to zabawa. Dzieci lubią bawić się jedzeniem, mieszać składniki, tworzyć kształty i kolory. To stymuluje ich kreatywność i wyobraźnię.

  Gotowanie to nauka. Dzieci poznają różne produkty, ich pochodzenie, właściwości i zastosowanie. Uczą się także podstaw matematyki, fizyki i chemii poprzez liczenie, ważenie, mierzenie, mieszanie i obserwowanie zmian.

  Gotowanie to zdrowie. Dzieci uczą się dobrych nawyków żywieniowych, wybierania zdrowych i świeżych produktów, unikania nadmiaru soli, cukru i tłuszczu. Uczą się także dbać o higienę i bezpieczeństwo podczas pracy w kuchni.

  Gotowanie to integracja. Dzieci uczą się współpracy, dzielenia się zadaniami i odpowiedzialności. Uczą się także szacunku do różnorodności kulturowej i smakowej poprzez poznawanie potraw z różnych krajów i regionów.

  Więcej informacji i filmów z tego niesamowitego wydarzenia w Żłobku, Przedszkolu i Zerówce Mały Europejczyk w Elblągu można obejrzeć na naszej stronie na facebooku Facebook Małego Europejczyka


  Przedszkole, Żłobek i Klasa Zerowa Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna
   

  Niepublicznym Żłobku, Przedszkolu i Klasie Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

  Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

  Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

  Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

  Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

  Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

  Jak dołączyć do Przedszkola, Żłobka i Klasy Zerowej Mały Europejczyk w Elblągu?

  Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka, przedszkola lub klasy zerowej Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

  Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.


  Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu
  Ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

  Dyrekcja Przedszkola: Wioleta Stępczyńska
  Tel: +48 515 406 883

  Otwarte 5 dni w tygodniu od 6:30 do 19:00.
  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/

  Facebook: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

  Instagram: https://www.instagram.com/maly.europejczyk/

  do góry strony