x

  Wrzesień w Przedszkolu Mały Europejczyk. Nauka rozpoczęta!

  Niestety – wakacje już za nami. Wrzesień, czyli rozpoczął się czas nauki. Nawet w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu, mimo iż każdy szczegół tu kusi do zabawy, trzeba się skupić i zdobywać nową, potrzebną wiedzę.

  W Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu wykorzystujemy metodę „Klucz do uczenia się”. Dzięki temu nasze dzieciaczki nabywają wiedzę nie tylko w wesołej atmosferze ale przede wszystkim skutecznie. Bawimy się ucząc.

  To wspaniały program oparty na założeniach stworzonych przez „Mozarta psychologii” Lwa Wygotskiego – wybitnego rosyjskiego psychologa. Autorzy programu Galina Dolya oraz David Higgins mówią, iż dzięki Kluczowi „umysł się otwiera, nauka staje się przyjemnością, a kreatywność kwitnie.”

  Wynika to z tego, że Wygotski uważał, iż edukacja nie polega na samym przyswojeniu określonej wiedzy, ale na rozwijaniu u dzieci umiejętności poznawczych. Podstawą jego edukacji jest odpowiedź na pytanie „jak”, zamiast pytania „co”.

  Program „Klucz do uczenia się” to szczególna edukacja dzieci przedszkolnych oraz wczesnoszkolnych, ponieważ to w tych pierwszych latach edukacji dziecko bardzo szybko się uczy – dzięki programowi zdobywa wiedzę i umiejętności, ale też uczy się, jak wiedzę zdobywać.

  Zdolność dziecka do jasnego i kreatywnego myślenia, planowania, realizowania tych planów i komunikacji jest o wiele ważniejsza od wiedzy jako takiej. Przyswajanie wiedzy będzie bowiem nieporównywalnie łatwiejsze, jeśli wiemy, jak się uczyć.

  Więcej o tej metodzie przeczytacie tu:

  https://www.malyeuropejczyk.elblag.pl/strony/klucz-do-uczenia-sie

  Jeśli chcielibyście dołączyć jeszcze do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu, są jeszcze wolne miejsca – jednak warto się spieszyć z decyzją – ilość miejsc jest ograniczona!

  Prosimy o kontakt w tej sprawie pod numerem telefonu: 515 406 883.

  do góry strony