A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Domowe, zdrowe jedzenie

  Wszystkie posiłki są przygotowane przez własną kuchnię Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu, gdzie gotuje się smaczne i urozmaicone dania spełniające wszystkie normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Zachowanie właściwych proporcji białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin to lokata w dobre zdrowie w dzieciństwie, która zaprocentuje w dorosłym życiu.

  Dzieci spożywają posiłki w spokojnej i miłej atmosferze, o regularnych porach, estetycznie serwowane na ładnej i ujednoliconej zastawie. Wpływa to korzystnie na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, na które bardzo zwracamy uwagę.

  Urozmaicenie i sezonowość jadłospisu, stopniowe wprowadzanie i przyzwyczajanie przedszkolaków do nowych produktów pomaga w akceptacji szerokiego doboru produktów i potraw.

  W przypadku dziecka z alergią pokarmową zapewniamy dietę eliminacyjną polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię.

  Zapewniamy trzy smaczne, bardzo urozmaicone, domowe posiłki z dużą ilością warzyw i owoców sezonowych, nasion i orzechów do chrupania przygotowanych w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez rejonową stację sanitarną.

  W każdy piątek dzieci pod okiem nauczyciela mają możliwość samodzielnego przygotowania śniadania Dzieci bardzo lubią te zajęcia, wyśmienicie się przy tym bawią i poznają prawidłowe nawyki żywieniowe.

  W naszym przedszkolu zachęcamy dzieci do jedzenia i do próbowania nowych dań, aby odkrywały bogactwo smaków, a posiłki nigdy nie są limitowane.

  Aktualny jadłospis jest codziennie wywieszany w przedszkolu na tablicy informacyjnej.

  Kontakt tel. 519 548 458

  do góry strony