A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Kadra – ludzie z pasją

  Nasza kadra to zespół, wykształconych, zaangażowanych nauczycieli specjalistów i instruktorów dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu.

  Swoją pasją inspirują dzieci do odkrywania świata przyrody, do nauki tańca, baletu, gry w szachy, tworzenia artystycznych prac, eksperymentowania i występowania na scenie. Okazują dzieciom dużo ciepła, cierpliwości i zrozumienia. Pokazują, jak radzić sobie z emocjami, organizować zabawy oraz rozwijać zdolności i pasje.

  Nasi nauczyciele posiadają bardzo dobry kontakt z dziećmi, dostrzegają i rozumieją ich potrzeby. Motywują wychowanków do odkrywania świata, dbają, by dzieci swoje poszukiwania mogły prowadzić w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa, miłości i życzliwości.

  W swojej pracy, wykorzystują najnowsze koncepcje i metody, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. Są profesjonalistami w zakresie edukacji przedszkolnej.

   

  Poznaj naszą kadrę

   

  Pani Magda

  „Pedagogiem jestem z zawodu i zamiłowania. Moja przygoda w Niepublicznym Przedszkolu Artystyczno- Językowym „Mały Europejczyk” trwa już cztery lata. Studia licencjackie ukończyłam w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu na kierunku Pedagogika gdzie zdobyłam dwie specjalizacje:

  • Edukacja Wczesnoszkolna z Wychowaniem Przedszkolnym
  • Terapia Pedagogiczna

  Stopień magistra uzyskałam na Uniwersytecie Gdańskim w Wydziale Nauk Społecznych gdzie zdobyłam dwie specjalizacje

  • Pedagogia Ogólna
  • Pedagogika Społeczna

  Praca z dziećmi wymaga wielu umiejętności nie tylko cierpliwości, ale i kreatywności. Istotne w tym zawodzie jest, aby poszerzać swoje kwalifikacje.

  Dlatego zarówno podczas studiów jak i teraz biorę udział w wielu szkoleniach doskonalących zawodowo nauczycieli m.in.

  • Metoda orgiami w pracach plastycznych
  • Zabawy i tańce integracyjne
  • Dziecko (nie) grzeczne
  • Jak stawiać granice małym dzieciom
  • Metoda orgiami w pracach plastycznych
  • Gotowość szkolna
  • Przygotowanie do nauki czytania i pisania
  • Klucz do uczenia się
  • Gry rozwijające
  • Kreatywne modelowanie
  • Zabawianki tematyczne – pomysł na diagnozę

  Lubię pracę z dziećmi – daje mi ona wiele radości i satysfakcji. Uczestniczenie w rozwoju moich podopiecznych jak pokonują trudności, zdobywają nowe umiejętności, zmieniają się na przestrzeni czasu upewnia mnie w sensie mojej pracy. Największą nagrodą za włożony trud jest dla mnie każdy uśmiech na ich twarzy oraz ta duma i zadowolenie, że „w końcu mi się udało”. Dbam o to, aby wśród dzieci panowała wesoła, przyjazna i twórcza atmosfera pełna ciepła, szacunku i tolerancji. Zależy mi na tym, aby dzieci w naszym przedszkolu czuły się bezpieczne, szczęśliwe i radosne. Z wielką dumą patrzę na osiągnięte postępy moich podopiecznych.

  Jestem osobą cierpliwą, pogodną i uśmiechniętą a jednocześnie wytrwałą i konsekwentną. Wobec dzieci staram się być wyrozumiała, życzliwa, ale i wymagająca. W łatwy sposób nawiązuję kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie. Bardzo cenię sobie takie cechy jak uczciwość i szczerość, czego nie brakuje naszym małym szkrabom. W wolnych chwilach spędzam czas ze znajomymi. Lubię jeździć a rolkach i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

  Uważam, że przedszkole „Mały Europejczyk” uczy życia.J Absolwenci tego przedszkola opuszczają jego mury nie tylko dobrze przygotowani do dalszej nauki, ale także do radzenia sobie w różnych sytuacjach. Nasi absolwenci są samodzielni, pewni siebie i opiekuńczy a zarazem umieją zawalczyć o „swoje”. Wycieczki i moc atrakcji to jest chyba wizytówka naszego przedszkola. J Dają one dzieciom nie tylko mnóstwo radości, ale również uczą ich wytrwałości, odwagi, spontaniczności i otwartości na nowe doświadczenia a także budzą w nich ogromną ciekawość otaczającego nas świata.”

   

  Pani Bogusia

  „Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną oraz uzyskałam stopień magistra na kierunku terapia pedagogiczna i wspieranie ucznia zdolnego. Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego.

  W Małym Europejczyku jestem wychowawcą najmłodszej grupy. Pracując w tym przedszkolu, mogę każdego dnia realizować się jako nauczyciel w pełnej ciepła i wyrozumiałości atmosferze. Największym szczęściem i nagrodą dla mnie jest uśmiech przedszkolaków, który towarzyszy nam na co dzień. Wśród przedszkolaków dbam o przyjazną i twórczą atmosferę, która pomaga nam w trakcie wielu ciekawych atrakcji, jakie oferuje nasze przedszkole.

  Jako wychowawca, zawsze jestem obok przedszkolaka, aby czuł moje wsparcie i pomoc. W życiu prywatnym jestem szczęśliwą mężatką, która uwielbia sport i taniec. Miłością do ruchu fizycznego staram się zarażać naszych podopiecznych z pozytywnym skutkiem.”

   

  Pani Patrycja

  „W Małym Europejczyku pracuję od 2017 roku i uczę tu języka angielskiego. Przebywam z dziećmi codziennie przez 8 godzin, co daje mi możliwość poznania ich zdolności językowych oraz dopasowania zajęć indywidualnych pod kątem ich umiejętności.

  Skończyłam studia na kierunku Filologia Angielska, z zawodu jestem również tłumaczem języka angielskiego. Praca z dziećmi jest ciężka, acz opłacalna. Największą radość dają mi zauważalne postępy dzieci w rozmówkach po angielsku – szczególnie podczas ich swobodnych zabaw. Pochwały rodziców i ich zdziwienie, co do umiejętności dziecka w mówieniu po angielsku są dla mnie tylko dodatkową motywacją do pracy.

  Najbardziej lubię stosować metodę multisensorycznej nauki języka angielskiego (polysensory approach) oraz tworzyć warunki do zanurzenia się w języku (language immersion). Umożliwia to dzieciom poznawanie języka angielskiego poprzez angażowanie więcej niż jednego kanału sensorycznego w celu przetworzenia informacji nabywanych podczas nauki”

   

  Pani Iza

  „Jestem Nauczycielem Wychowania Przedszkolnego. Swoja przygodę w zawodzie rozpoczęłam od pracy na stanowisku pomocy nauczyciela w Przedszkolu nr. 1 w Pasłęku. Po ukończeniu pierwszego stopnia Studiów Licencjackich w Olsztynie w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej o kierunku „Pedagogika  Przedszkolna i Pedagogika  Wczesnoszkolna z logopedią”  rozpoczęłam pracę w Niepublicznym Przedszkolu „ Wesołe Nutki” w Elblągu. Kontynuując Studia Magisterskie w Wyższej Szkole  Pedagogicznej im . Korczaka w Warszawie o kierunku Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza  po 3 latach pracy , rozpoczęłam pracę w Przedszkolu nr 14 w Elblągu. 

  Od niedawna dołączyłam do zespołu w  Niepublicznym Przedszkolu  Artystyczno- Językowym  „Mały Europejczyk”, którą uważam za wielka przygodę i kolejne doświadczenie w moim życiu. Praca z dziećmi jest dla mnie wielkim wyzwaniem i pasją. A co wyróżnia moją pracę z pośród innych zawodów to ciągłe zmiany, różnorodność, niepowtarzalność i brak nudy.

  Praca z dziećmi to piękna bajka, która powoduje że z małego kokonu rodzą się piękne motyle którymi są nasze dzieci. To tylko zależy od nas jakie barwy  przybiorą… i kim będą w przyszłości.”

  Moje motto:

  "Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka.”

  J. Korczaka

   

  Pani Sylwia

  „W przedszkolu "Mały Europejczyk" pracuję jako pomoc nauczyciela w  najmłodszej grupie dzieci, są to  maluszki w wieku 2 - 3 lat. Oprócz tego dbam o to, aby dzieci na czas otrzymywały ciepłe i pięknie podane posiłki oraz odpowiadam, aby przedszkolne sale świeciły czystością.

  Chętnie służę pomocą dzieciom w ich codziennych obowiązkach. W swojej pracy staram się otaczać dzieci serdecznością, troskliwą opieką. Uczę moich maluszków samodzielności, daję im miłość i poczucie bezpieczeństwa każdego dnia , a przede wszystkim  staram się być dobrą „ciocią”, która przytuli, pomoże i postara się ,aby każdy dzień był pełen radości i wspaniałych przeżyć.”

   

  Pani Asia

  „W przedszkolu "Mały Europejczyk" pracuje 9 lat jako pomoc nauczyciela. Praca z dziećmi to dla mnie ogromnie przyjemne wyzwanie. Moja praca jest moją pasją i staram się wkładać w nią całe swoje serce. 

  Czerpię z niej radość i uwielbiam przebywanie z dziećmi. Dzieci imponują mi szczerością, bezpośredniością i miłością. Wiem o tym, że każdy dzień w życiu dziecka niesie za sobą codzienne sukcesy mające wpływ na ich rozwój.

  Mój czynny udział w tym procesie daje mi ogromną satysfakcję i wzbogaca o nowe doświadczenia, a dziecięcy uśmiech jest dla mnie najlepszą nagrodą za  to poświęcenie.

  Staram się wykonywać swoje obowiązki z starannością, dokładnością i sumiennością, a dla dzieci być oparciem i drogowskazem w każdym momencie.”

   

  W sprawie zapisów i zasad rekrutacji prosimy dzwonić pod numer +48 515 406 883

  do góry strony