A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Podróże małe i duże

  Dziecko odkrywa świat poprzez dotyk, smak, obserwację, zapachy oraz emocje, które towarzyszą mu podczas różnych wycieczek organizowanych przez przedszkole, np. do muzeów, teatrów, gospodarstw agroturystycznych. Dzieci mają żywy kontakt z przyrodą, chodzą na wycieczki do parku i lasu, rozpoznają pory roku. Uczą się spostrzegawczości, wrażliwości na świat przyrody.

  W naszym przedszkolu realizujemy program edukacyjny podróże po Polsce i świecie. Dzieci samodzielnie rozwiązują problemy, poszukują źródeł informacji, uczą się twórczego myślenia. Nauczyciel staje się partnerem w procesie edukacji – inspiruje, wspomaga, doradza, wyzwala inicjatywę, wchodzi w rolę stratega, negocjatora, organizatora.

  Dzieci wędrując po tych krainach uczą się bycia aktywnym i otwartym w stosunku do ludzi i świata, nabywają umiejętności działania w zespole, uczą się tolerancji, wrażliwości, doświadczają sposobów wyrażania i rozpoznawania własnych emocji, samodzielności, poznają własne możliwości, akceptowane sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych, a także sposoby komunikowania się.

  Kontakt tel. 519 548 458

  do góry strony