A
A+
A++
Odcienie szarości
Wysoki kontrast
Reset
x

  Zajęcia nauki i doskonalenia pływania

  W pierwszym okresie życia małego człowieka niezwykle istotne jest prawidłowe stymulowanie jego rozwoju fizycznego i psychicznego. Nasze zajęcia znakomicie wpływają na obie te sfery.

  Nauka pływania jest najbardziej zalecaną formą zajęć ruchowych, a wprowadzenie jej w tym wieku w nauczaniu przedszkolnym jest wskazane ze względu na kilka czynników:

  • aspekt zdrowotny,
  • wszechstronne, korekcyjne oddziaływania na organizm dziecka,
  • naukę podstawowych, przydatnych w życiu, umiejętności pływackich,
  • rozwój koordynacji, rozwój psychoruchowy i emocjonalny,
  • korekcję wad postawy,
  • hartowanie organizmu.

  Poprzez proste ćwiczenia w wodzie dzieci nabierają pewności siebie i prawidłowo rozwijają swoją sylwetkę. Dzięki kontaktowi z wodą w asyście instruktorów bardzo szybko przełamują obawy i już począwszy od pierwszych zajęć doskonale się bawią. Oswajają się z wodą, opanowują zanurzenie twarzy, prawidłowe oddychanie oraz poprawną technikę pracy rąk i nóg.

  Nasze ćwiczenia są intensywne, ciekawe oraz urozmaicone zabawami i akcesoriami pomocniczymi. Zabawy na naszych zajęciach są wykonywane dobrowolnie przez dzieci, nie używamy gwizdka. Zadania są powtarzane i wyjaśniane poprzez odpowiednią tonacje głosu, mówimy spokojnie, powoli i z uśmiechem. Na zajęciach dziecko czuje się bezpiecznie, gdyż instruktor znajduje się w wodzie i ma bezpośredni kontakt z dzieckiem.

  Zajęcia prowadzone w grupach 6- do 8-osobowych z dwojgiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów z wieloletnim stażem.

  Kontakt tel. 519 548 458

  do góry strony